CEWE Neutralne dla klimatu

CEWE, jedna z największych sieci fotograficznych w Europie, wytwarza swoje fotoprodukty w sposób neutralny dla klimatu

CEWE sadzi drzewa w Kenii

Firma chętnie wsparła zakrojony na szeroką skalę projekt ochrony środowiska w Kenii. Niweluje on emisję C02, która powstaje podczas produkcji fotograficznej i świadczenia powiązanych z nią usług.

CEWE FOTOKSIĄŻKA neutralna dla klimatu

Swoimi działaniami od dawna staramy się utrzymać poziom własnej emisji C02 na jak najniższym poziomie. „Przyjęta przez CEWE strategia ochrony klimatu, od dawna jest ważną częścią naszego przedsiębiorstwa”, wyjaśnia Dr. Rolf Hollander, przewodniczący zarządu CEWE. „Konsekwentnie przyjmujemy odpowiedzialność za środowisko i cieszymy się, że dzięki neutralnym dla klimatu produktom naszej marki oraz CEWE FOTOKSIĄŻCE możemy mieć jeszcze większy wkład w ochronę planety”.

Chronimy las w Kenii o powierzchni dwukrotnie większej od Berlina

Jako firma przetwarzająca papier, CEWE jest ściśle związane z tematem lasu. Dlatego przedsiębiorstwo chętnie zaangażowało się w Kasigau – inicjatywę wspierającą ochronę lasu w afrykańskiej Kenii. Projekt Kasigau rozciąga się na południowo-zachodnią Kenię i chroni zagrożony gospodarką wypaleniskową oraz wykarczowaniem suchy las na terenie około 200.000 hektarów. Odpowiada to mniej więcej podwójnej powierzchni Berlina. W celu zrekompensowania przypadającej na CEWE emisji C02, potrzeba lasu o powierzchni 26 km2 – to około 3.700 boisk do piłki nożnej. Rozmaite długofalowe projekty, programy wyjaśniające oraz zalesianie pomagają w zachowaniu naturalnego spadku C02 i jednocześnie chronią lokalną różnorodność biologiczną Kenii.

  1. Zalety projektu
  2. Ochrona regionalnych zasobów wody oraz gruntów poprzez utrzymanie ekosystemu
  3. Projekty edukacyjne dla lokalnej ludności dotyczące długotrwałej ochrony istniejących lasów
  4. Budowa lokalnej infrastruktury dla 118.500 mieszkańców regionu

Głównym zadaniem globalnej ochrony klimatu jest dbanie o istnienie obszarów leśnych. 18% światowej emisji C02 neutralizowanych jest w przez lasy w Azji, Ameryce Południowej oraz Afryce.*

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej