RAZEM TWORZYMY WSPOMNIENIA
CEWE partnerem Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

WSPIERAMY PODOPIECZNYCH STOWARZYSZENIA SOS WIOSKI DZIECIĘCE

CEWE Stiftung & Co to międzynarodowy koncern, który chętnie angażuje się w dobre inicjatywy. Działając globalnie, już od wielu lat jesteśmy partnerem stowarzyszenia SOS Children’s Villages. Część przekazanych środków pomogła sfinansować projekty charytatywne na całym świecie. Pierwszym z nich była zbiórka pieniędzy dla dzieci z regionów dotkniętych wirusem Ebola w Afryce Zachodniej. Co ważne, pomoc finansowa trafia również do Polski.

CEWE Polska jest partnerem Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, ze szczególnym wsparciem dla Programu w Siedlcach. Co roku, podczas gali finałowej konkursu CEWE FOTOKSIĄŻKA ROKU następuje uroczyste przekazanie czeku o wartości 10 000 euro.

W CEWE wierzymy, że podopieczni Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce zasługują na wszystko, co najlepsze. Właśnie dlatego, wspólnie organizujemy dla nich wakacyjne wyjazdy. Pragniemy im podarować beztroskie, radosne chwile. A kiedy już wrócą – zachowamy je w CEWE FOTOKSIĄŻCE. W końcu jesteśmy ekspertami w utrwalaniu wspomnień.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce jest częścią organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 136 krajach świata. Od ponad 70 lat Stowarzyszenie zapewnia pomoc potrzebującym dzieciom. W Polsce prowadzone są 4 SOS Wioski Dziecięce, gdzie najmłodsi znajdują dom i wsparcie. Jak to działa?

SOS Wioska Dziecięca to od 12 do 14 domów jednorodzinnych. W każdym z nich mieszka mama, czasem tata i kilkoro przybranych dzieci. Dzięki temu, podopieczni Stowarzyszenia otrzymują pomoc, dom pełen ciepła i przede wszystkim – beztroskie dzieciństwo.  Równolegle do opieki zastępczej, rozwijane są również działania profilaktyczne, w ramach Programu „SOS Rodzinie”, którego celem jest ochrona dzieci przed utratą opieki i zapewnienie im kompleksowego wsparcia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej