Status zamówienia
INFORMACJE
Obsługa Klienta
+48 77 406-31-81
CEWE FOTOKSIĄŻKA w formie Kroniki - podsumowanie dwunastu miesięcy lub całej dekady. Utrwal rodzinne wspomnienia

Kreatywne wskazówki

Rodzinny bestseller – podsumuj magiczny rok w CEWE FOTOKSIĄŻCE

Końcówka roku to dobry moment na wspomnienia. Nadchodzące Święta są okazją do przywołania pięknych chwil z poprzednich 12 miesięcy. Warto to wykorzystać i stworzyć Kronikę Roczną w CEWE FOTOKSIĄŻCE. Zainspiruj się pomysłami klientów CEWE. Zobacz ich niezwykłe fotoksiążki oraz poznaj wskazówki projektowe.

W ciągu roku wydarza się tak wiele... Przykładem mogą być narodziny dzieci. Maluchy w krótkim czasie uczą się naprawdę szybko: zaraz po przyjściu na świat po raz pierwszy uśmiechają się do rodziców, później poznają otoczenie na spacerach, by wreszcie usiąść i powiedzieć „mamo”. To niezapomniany czas, który warto uwiecznić! Dzięki CEWE FOTOKSIĄŻCE zamienisz ważne chwile w trwałe wspomnienia, by móc do nich wrócić w dowolnym momencie.
Wyobraź sobie radość dzieci, gdy pewnego dnia zobaczą, jak wyglądały ich pierwsze dni, tygodnie i miesiące. Możesz zachować piękne chwile z ostatnich 12 miesięcy w Kronice Rocznej lub, przy okazji podsumowania roku 2021, stworzyć przegląd rodzinnych przygód z ostatnich 10 lat.

Kronika Roczna to bezcenna pamiątka, dlatego warto zadbać o to, aby pięknie wyglądała w domowej biblioteczce i była ulubioną książką całej rodziny. Pamiętaj, że równie ważna jak zawartość jest elegancka, twarda oprawa. Przy jej projektowaniu możesz wykorzystać uszlachetnienie, czyli wypukłe litery lub elementy graficzne w kolorze złota, srebra, różowego złota lub pokryte lakierem dekoracyjnym.

Poznaj pomysły na to, jak zaprojektować okładkę, by podsumowanie roku zachwycało Cię od początku do końca. Wszystkie kreatywne pomysły możesz zrealizować w bezpłatnym programie projektowym CEWE Fotoświat.

Skarb w CEWE FOTOKSIĄŻCE – pierwszy rok życia dziecka

Okładka CEWE FOTOKSIĄŻKI ze zdjęciami dziecka oraz złotym napisem 2020.
Rodzina Wartmannów zdecydowała się na uszlachetnienie w kolorze złotym na okładce.

Pierwsze 12 miesięcy z życia dziecka to mnóstwo emocji – od niecierpliwego oczekiwania na maleństwo, wzruszającej radości z pierwszego spotkania, po roześmiane spacery i wspólne zabawy. Nasi Klienci, rodzina Wartmannów, podsumowali pierwszy rok ze swoimi uroczymi bliźniaczkami w CEWE FOTOKSIĄŻCE w formie Kroniki Rocznej. 12 miesięcy z córkami pokazało im, jak wiele szczęścia w ich życie wniosły te dwie małe dziewczynki. Tim i Nadine zdecydowali się dodać złote, wypukłe cyfry na okładce. Małe zdjęcia na pierwszej stronie są zwiastunem tego, co znajduje się w środku. Po otwarciu fotoksiążki pojawia się wiele emocjonalnych wspomnień z pierwszego roku spędzonego z bliźniaczkami.

Jak stworzyć taką okładkę?

 • Otwórz bezpłatny program projektowy CEWE Fotoświat i wybierz CEWE FOTOKSIĄŻKĘ, zaznacz format „Duży”, określ rodzaj papieru oraz dobierz twardą okładkę.
 • Umieść białe tło z przodu i z tyłu Twojej fotoksiążki. Wybierz 4 zdjęcia i umieść je w obszarze roboczym, gdzie znajdzie się tytuł. Pierwszą fotografię wytnij w formie wąskiego prostokąta (jak w przykładzie), a następnie zrób to samo z pozostałymi zdjęciami.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy, aby przejść do pozycji menu „Wyrównaj i rozmieść obiekty”. Określ rozmiar pierwszego zdjęcia, a program dostosuje do niego 3 pozostałe.
 • Teraz ustaw zdjęcia na różnych wysokościach. Prawym przyciskiem myszy ponownie otwórz pozycję menu „Wyrównaj i rozmieść obiekty” i wybierz opcję „Wyrównaj obiekty równomiernie w poziomie”. W ten sposób Twoje zdjęcia zostaną umieszczone obok siebie w takich samych odstępach.
 • W menu projektowania, po lewej stronie, otwórz zakładkę Cliparty i wybierz kwadratowy kształt. Umieść obiekt pod pierwszym zdjęciem i nadaj mu jasny kremowy odcień. Pociągnij kwadrat do prostokąta i dopasuj jego szerokość do kształtu zdjęcia. Kliknij prawym przyciskiem myszy, skopiuj i wklej clipart, a następnie umieść go pod następnym zdjęciem. Powtórz proces dla pozostałych obrazów.
 • Umieść liczbę na każdym prostokącie w polu tekstowym. W podanym przykładzie jest to czcionka „Courier PS” w rozmiarze 172 punktów (Pt). Włącz złote uszlachetnienie dla wszystkich pól tekstowych, za pomocą górnego paska menu.
 • Na ostatnim etapie tworzenia okładki pamiętaj, by nadać tytuł Twojej fotoksiążce np. “Nasz rok”. Wykorzystaj tę samą czcionkę co wcześniej, w mniejszym rozmiarze (24 Pt), oraz złote uszlachetnienie. Możesz wyśrodkować pole tekstowe za pomocą pozycji w menu: „Rozmieść”. Znajdziesz ją w prawym górnym rogu programu do projektowania.

Przegląd wspólnych chwil z ostatnich 10 lat

CEWE FOTOKSIĄŻKA w formacie kwadraowym. Małe miniatury przedstawiają rodzinne zdjęcia i tekst z uszlachetnieniem.
Miniaturowe zdjęcia połączone z tekstem. Rodzina Kellerów podsumowała swoją dekadę w CEWE FOTOKSIĄŻCE.

Koniec roku to dobra okazja do podsumowania ostatnich 12 miesięcy... Ale nie tylko! Możesz stworzyć przegląd rodzinnych wydarzeń z całej dekady. Wspominasz tegoroczne wakacje, przygody z lata 2015, ognisko z szaloną zabawą u znajomych lub pierwszy wyjazd w zielone Bieszczady? Wykorzystaj zdjęcia z kilku ostatnich lat, by stworzyć CEWE FOTOKSIĄŻKĘ, która pozwoli Ci stale pamiętać o tym, co najpiękniejsze.

Takie podsumowanie wspólnej dekady zaprojektowali nasi Klienci – rodzina Kellerów. Wiele się działo przez te 10 lat! Zaczęło się od wymarzonego ślubu na plaży, później miesiąc miodowy, ciąża i pojawienie się maluszka na świecie... Niezliczona ilość szczęśliwych chwil spędzonych razem. Różnorodność wydarzeń pokazali już na okładce. Miniaturowe zdjęcia obrazują, co wydarzyło się u Kellerów między 2010 a 2020 rokiem. Zwróć uwagę na kafelki na tytułowej stronie oraz tekstowe elementy projektu z uszlachetnieniem.

Jak stworzyć taką okładkę?

 • W bezpłatnym programie projektowym CEWE Fotoświat wybierz CEWE FOTOKSIĄŻKĘ w formacie XL, określ rodzaj papieru i dobierz twardą okładkę.
 • W projekcie Klientów CEWE kolaż kafelków na okładce składa się z 11 zdjęć i 5 kwadratowych, kolorowych pól. Jeśli chcesz wykorzystać ten pomysł, wybierz osobiste fotografie i dotnij je do wymiaru kwadratu. Ułóż zdjęcia i 5 kolorowych clipartów w formie kwadratów, w których później możesz umieścić tekst.
 • Projekt będzie wyglądał harmonijnie, jeśli na okładce zaprezentujesz niektóre zdjęcia w czerni i bieli. Możesz to zrobić w CEWE Fotoświecie, klikając dwukrotnie na zdjęcie i wybierając czarno-biały filtr w efektach kolorystycznych. Kliknij „Zapisz” i „Zastąp zdjęcie w projekcie”.
 • Użyj pola tekstowego, aby wstawić rok lub inne informacje, które chcesz pokazać na okładce Twojej CEWE FOTOKSIĄŻKI. Jeśli wybierzesz opcję uszlachetnienia, zostaną wyświetlone odpowiednie czcionki, których możesz użyć. Rodzina Kellerów zastosowała czcionkę „Unica One” w rozmiarach 72 i 36 Pt na okładce fotoksiążki.
 • Użyj innych clipartów, takich jak kropki lub serca w kolorowych kwadratach, by sprawić, że okładka będzie jeszcze bardziej elegancka.

CEWE FOTOKSIĄŻKA: współdzielona radość to podwójna radość

W ten sposób zaczniesz swój następny projekt prosto z serca