Status zamówienia
INFORMACJE
Obsługa Klienta
+48 77 406-31-81

Projektowanie Kroniki Rocznej: sortowanie zdjęć jest takie łatwe i przyjemne

Chcesz uwiecznić doświadczenia z całego roku w CEWE FOTOKSIĄŻCE? Prawdopodobnie myślisz już o kilku wydarzeniach, które zasługują na to, aby się tam znaleźć. Na pewno masz zdjęcia w smartfonie, a może również w aparacie i domowym komputerze. Czasami zbieramy również zdjęcia znajomych i krewnych, które są nam przekazywane lub wysyłane. To całkiem sporo. Cenne wspomnienia, które można wspaniale zebrać w najlepszej fotoksiążce.

Zbieranie zdjęć - twardy dysk czy pendrive?

Przede wszystkim prześlij zdjęcia ze wszystkich źródeł obrazu na komputer lub urządzenie, za pomocą którego chcesz projektować. Nie ma znaczenia, skąd pochodzą zdjęcia. Należy jednak wiedzieć, że dane obrazu są kompresowane podczas przesyłania przez WhatsApp i dlatego rozdzielczość może nie być wystarczająca do wydrukowania w CEWE FOTOKSIĄŻCE. Dlatego najlepiej poprosić znajomych i innych dostawców zdjęć o przesłanie ważnych zdjęć w oryginalnym rozmiarze lub na przykład przekazanie ich na pendrive. Ze względów bezpieczeństwa należy również wykonać kopię zapasową danych na komputerze, na zewnętrznym dysku twardym lub w pamięci cyfrowej.

Praktyczna organizacja dzięki CEWE MYPHOTOS

Chmura online może być szczególnie przydatna w przypadku zbierania wielu zdjęć z różnych źródeł. Dzięki CEWE MYPHOTOS możesz łatwo organizować swoje zdjęcia. Dużą zaletą jest to, że możesz uzyskać dostęp i zbierać zdjęcia do projektów takich jak Kronika Roczna z różnych urządzeń. Aby to zrobić, udostępniasz opcjonalnie chroniony hasłem folder innym osobom, które następnie mogą bezpiecznie i łatwo przesyłać swoje zdjęcia do CEWE MYPHOTOS. Dostęp do tych danych można uzyskać bezpośrednio z bezpłatnego programu projektowego CEWE FOTOŚWIAT. Inne przydatne funkcje obejmują ocenianie zdjęć i możliwość wyszukiwania ich pod kątem określonych lokalizacji lub osób.

Strukturalizacja zdjęć - okazje, pory roku, wydarzenia

Stworzenie CEWE FOTOKSIĄŻKI w formie Kroniki Rocznej najłatwiej ją stworzyć jak zbierzesz wspomnienia z całego roku w specjalnie stworzonym folderze: na przykład „KronikaRoczna_2018_”. Jeśli jest dużo zdjęć i tematów, podfoldery mogą pomóc w śledzeniu rzeczy. W zależności od tego, jak chcesz zaprojektować swoją CEWE FOTOKSIĄŻKĘ, możesz ją uporządkować według sezonu („2018_Lato, „2018_Jesień”) lub według okazji („2018_Urodziny_Chrzest„ 2018_Jubileusz ”). Dlatego najlepiej jest najpierw wybrać małe „najlepsze” zdjęcia z dużej kolekcji, która może zawierać setki fotografią z wakacji, które mają znaleźć się wKronice Rocznej.

Mały dodatek: ocena w gwiazdkach

Pomocna może być również liczba gwiazdek, z której można korzystać w CEWE MYPHOTOS lub w programie CEWE FOTOŚWIAT, który jest instalowany wraz z oprogramowaniem do składania zamówień. Na przykład możesz oceniać zdjęcia, które kwalifikują się do Twojej Kroniki Rocznej, czterema lub pięcioma gwiazdkami. W ten sposób możesz łatwiej znaleźć zdjęcia.

Te wskazówki ułatwią wybór zdjęć

Jeśli Twoja Kronika Roczna ma zawierać określone wydarzenia rodzinne i musisz wybierać spośród dużej liczby zdjęć, odpowiedz na następujące pytania: Dla kogo jest ta fotoksiążka? Którym osobom zdecydowanie chcesz ją pokazać? Czy ważniejsze jest dla Ciebie pełne pokazanie określonych grup osób, czy chcesz oddać wyjątkową atmosferę chwili? Czasami bardzo miło jest pokazać duże, nastrojowe zdjęcie na jednej stronie i zrobić zdjęcie grupowe (tak, aby wszyscy byli widoczni) w galerii z innymi.

Wiele zdjęć? Ustal priorytety!

Dokonując preselekcji, zastanów się, czy wszystkie doświadczenia z twojego roku są równie ważne. Ustaw z góry priorytety i liczbę stron na wydarzenie, na przykład zawsze dwie do trzech podwójnych stron. Wtedy najlepiej jest upewnić się przy wyborze, czy masz taką samą liczbę dostępnych zdjęć. Pamiętanie o tym jest również przydatne przy tworzeniu kolejnych CEWE FOTOKSIĄŻĘK. Być może zastanowisz się nad uwiecznianiem na zdjęciach nawet małych okazji przez cały rok.

Sezonowe detale kluczem do sukcesu

Design wygrywa dzięki odpowiednim detalom. Być może oprócz osobistych zdjęć członków rodziny masz także odpowiednie zdjęcia natury, które pomogą uporządkować Twoją CEWE FOTOKSIĄŻKĘ. Tak więc wykorzystaj fotografię jesiennyvh liści z ogrodu jako tło lub  pierwszych kwitnących kwiatów jako szczegóły dopełniające całość.